Zmiany w programie od wersji 2023.1

 

 

1. Dodano możliwość wprowadzania różnych godzin pracy w poszczególnych miesiącach.

2. Dodano możliwość wskazania okresu za jaki generowane są poszczególne zestawienia.

3. Umożliwiono dwustronne drukowanie kart ewidencji za 6 miesięcy.

4. Dodano Moduł Urlopy

 

Rekomendowana procedura rozpoczęcia prowadzenia ewidencji e-ECP na 2023 rok.

 

 

Dodano możliwość wprowadzania różnych godzin pracy w poszczególnych miesiącach.

W formularzu <Edycja danych pracownika> znajduje się opcja <Godziny pracy różne w różnych miesiącach>. Wybranie tej opcji umożliwia dla poszczególnych miesięcy wpisanie różnych godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy. Zobacz

 

 

 

Dodano możliwość wskazania okresu za jaki generowane są poszczególne zestawienia.

Po wskazaniu konkretnego zestawienia wybieramy okres za jaki jest generowane. Zmiana ta pozwala na przygotowanie danych potrzebnych do sporządzenia sprawozdań statystycznych w sposób narastający np. godzin faktycznie przepracowanych za pierwszy kwartał, za dwa kwartały, za trzy kwartały, za rok kalendarzowy. Zobacz

 

 

 

Moduł Urlopy

Moduł Urlopy umożliwia użytkownikom monitorowanie danych urlopowych w zakresie urlopów wypoczynkowych i dodatkowych zaległych oraz bieżących. Aktualizacja stanu urlopowego jest również narzędziem służącym optymalizacji planowania pracy.

 

Założenia.

Zarządzanie stanem urlopowym oraz rozliczenie urlopów za cały rok kalendarzowy możliwe jest po wprowadzeniu poszczególnym pracownikom wymiaru urlopu.

Wprowadzone do karty ewidencji czasu pracy urlopy wypoczynkowe i dodatkowe urlopy wypoczynkowe program traktuje jako urlopy wykorzystane.

 

 

WPROWADZANIE /EDYTOWANIE DANYCH URLOPOWYCH.

Formularz < Dane urlopowe> - służy do wprowadzania danych urlopowych pracownika.

Program automatycznie przelicza liczbę dni na godziny, jak również liczbę godzin na dni. Przelicznik wynosi 1 dzień = 8 godzin. W przypadku, gdy zaznaczono opcję < Pracownik ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności> przelicznik wynosi 1 dzień = 7 godzin.

 

Urlop zaległy.

<Urlop zaległy> – należy wprowadzić liczbę dni lub godzin urlopu zaległego wypoczynkowego i dodatkowego urlopu wypoczynkowego na 01 stycznia* danego roku kalendarzowego, na który prowadzona jest ewidencja e-ECP.

Uwaga. W przypadku pracowników zatrudnionych na niepełny etat, pozostały urlop zazwyczaj określany jest w godzinach – wprowadzamy liczbę godzin.

* W przypadku przeniesienia pracownika z innego urzędu i rozpoczęcia prowadzenia nowej ewidencji w trakcie roku kalendarzowego, należy wprowadzić urlopy zaległe na dzień rozpoczęcia prowadzenia ewidencji.

 

Urlop bieżący.

<Urlop bieżący> – należy wprowadzić liczbę dni urlopu bieżącego wypoczynkowego i dodatkowego urlopu wypoczynkowego przysługującego w danym roku kalendarzowym*, na który prowadzona jest ewidencja e-ECP.

* W przypadku przeniesienia pracownika z innego urzędu i rozpoczęcia prowadzenia nowej ewidencji w trakcie roku kalendarzowego, należy wprowadzić urlopy niewykorzystane na dzień rozpoczęcia prowadzenia ewidencji.

Uwaga:

Wymiar urlopu wypoczynkowego oraz urlopu dodatkowego może – zgodnie z obowiązującymi przepisami – ulegać w trakcie roku kalendarzowego zmianom. Konsekwencją tych zmian jest potrzeba aktualizacji danych urlopowych w programie.

 

SPRAWDŹ STAN URLOPÓW.

<Sprawdź stan urlopów> - zawiera rozliczenie stanu urlopów w zakresie urlopów zaległych wypoczynkowych i dodatkowych urlopów wypoczynkowych oraz bieżących urlopów wypoczynkowych i dodatkowych urlopów wypoczynkowych na dany rok kalendarzowy. Zobacz

 

Wymiar urlopu.

W rubrykach „Wymiar urlopu”- zawarte są dane urlopowe poszczególnych pracowników w zakresie urlopów zaległych wypoczynkowych i dodatkowych urlopów wypoczynkowych oraz bieżących urlopów wypoczynkowych i dodatkowych urlopów wypoczynkowych na dany rok kalendarzowy wprowadzone przez formularz < Dane urlopowe>.

 

Urlop wykorzystany.

W rubrykach „Urlop wykorzystany”- zawarte są dla poszczególnych pracowników wszystkie urlopy wypoczynkowe i dodatkowe urlopy wypoczynkowe wprowadzone do kart ewidencji czasu pracy.

 

Urlop pozostały do wykorzystania.

W rubrykach „Urlop pozostały do wykorzystania”- zawarty jest aktualizowany na bieżąco stan pozostałego do wykorzystania urlopu poszczególnych pracowników (uwzględniający wprowadzone do kart ewidencji czasu pracy urlopy, jako urlopy wykorzystane) Zobacz

Uwaga:

W przypadku wykorzystania urlopu w większej liczbie dni niż wymiar urlopu zaległego i bieżącego - pozostały do wykorzystania urlop będzie zaznaczony w liczbie ujemnej.

 

 

 

 

Rekomendowana procedura rozpoczęcia prowadzenia ewidencji e-ECP na 2023 r.

1. Aktywowanie arkusza.

Uwaga! W związku z wprowadzeniem szeregu istotnych zmian w strukturze programu, w bieżącej wersji nie jest dostępna opcja importowania danych.

2. <Dodaj pracownika> - przez ten formularz wprowadzamy - dodajemy pracownika do ewidencji.
    Uwaga! Należy sprawdzić poprawność imienia i nazwiska - po dodaniu pracownika nie można skorygować imienia i nazwiska.

3. <Edytuj dane pracownika> - przez ten formularz uzupełniamy/ aktualizujemy dane pracownika.

4. Wprowadzanie danych urlopowych <Wprowadź/ Edytuj dane urlopowe> – wprowadzamy dane urlopowe wg stanu na 01 stycznia danego roku kalendarzowego.